Czym wyróżniają się meble w stylu kolonialnym?

Meble kolonialne przeżywają swoje odrodzenie. Jest to stylistyka, która ponownie cieszy się ogromną popularnością. Za ich pomocą można stworzyć wnętrze nietuzinkowe i wyraziste. Nadają elegancji, a także niepowtarzalnego charakteru. Czym wyróżniają się na tle innych mebli? Wszystko opisano poniżej.
meble w stylu kolonialnym

Odrobina egzotyki

Wiele osób zastanawia się, czy meble kolonialne, to meble z drewna w stylu retro? Nie do końca. Owszem mogą one swoją formą zahaczać o styl vintage. Warto jednak zwrócić uwagę na unikatowe wykończenie. Kolorystyka mebli kolonialnych jest zwykle dość egzotyczna. Często można również spotkać się z oryginalnymi, a zarazem subtelnymi wzorami, które nawiązują do kultury Dalekiego Wschodu. Trzeba jednak podkreślić, że meble w kolonialnym stylu to prawdziwa mieszanka. Jest to połączenie stylistyki orientalnej z brytyjską, a także francuską. To właśnie dlatego prezentują się one tak efektownie.
Na uwagę zasługuje fakt, że są one dość uniwersalne. Mogłoby się wydawać, że nie dają one zbyt wielu możliwości aranżacyjnych. Nic bardziej mylnego. Bez przeszkód można umieścić je w mieszkaniach urządzonych w stylu klasycznym, minimalistycznym, a nawet modernistycznym. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

Solidna konstrukcja

Meble kolonialne zdecydowanie nie są delikatne i romantyczne. Są one dość solidne i masywne, więc najlepiej sprawdzają się w dość dużych pomieszczeniach. Ich stabilna konstrukcja przekłada się oczywiście na wysoką trwałość. Są to meble ponadprzeciętnie wytrzymałe, które przetrwają nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Zastosowanie wysokiej klasy drewna sprawia, że utrzymują one swoją pierwotną formę przez długi czas. To najlepsza inwestycja na długie lata.
Meble w kolonialnym stylu przypadną do gustu tym, którzy preferują ciężkie, a zarazem dość proste formy. Prezentują się one dość ekskluzywnie, dzięki czemu każde wnętrze stanie się bardziej luksusowe. Pomimo tego, że meble w tym stylu wyglądają na bardo drogie, to można zakupić je w całkiem korzystnej cenie.