Jakie są zalety mebli drewnianych. Inwestycja na lata SIG Furniture

Meble z drewna w stylu retro, czy nowoczesne?

Meble drewniane wyróżniają się ponadczasową elegancją. Nie tylko prezentują się one wyjątkowo efektownie, ale również są niezwykle solidne i odporne na uszkodzenia. To znakomita propozycja dla tych, którzy wolą zainwestować raz, a dobrze. Podczas zakupu niejedna osoba staje przed dylematem – meble z drewna w stylu retro, czy modernistycznym? Poniżej umieszczamy praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak podjąć właściwą decyzję.

Meble z drewna w stylu retro, czy nowoczesne?

Gdzie pasują meble w stylu retro?

Meble w stylu retro wyglądają jak zapożyczone z poprzedniej epoki. Są one niezwykle klimatyczne i nadają każdemu wnętrzu wyjątkowego wyrazu. Ich unikatowy design z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy cenią sobie wzornictwo oraz stylistykę z dawnych lat. Należy również podkreślić, że styl retro jest niezwykle urokliwy. Mogą pojawić się tutaj fantazyjne kształty, czy też niebanalnie zdobione fronty. To również rzucające się w oczy gałki, a także wszelkie niestandardowe uchwyty.

Meble w stylu retro będą pasować wszędzie tam, gdzie konsekwentnie powielamy tę stylistykę w każdym pomieszczeniu. Jeśli nasze mieszkanie zaaranżujemy w sposób spójny, to efekt finalny może być naprawdę interesujący. Nie można również zapomnieć o dodatkach, które odgrywają bardzo ważną rolę. Meble kolonialne idealnie wpasowują się klimat vintage.

Gdzie pasują meble w nowoczesnym stylu?

Drewniane meble w stylu modernistycznym są zwykle minimalistyczne i utrzymane w neutralnej kolorystyce. Zwykle są one malowane na kolor bieli lub czerni, ale nie tylko. Pamiętajmy, że największe znaczenie ma tutaj forma. Musi być ona dość prosta, tak aby pasować do aktualnie obowiązujących trendów. Nie ma sensu stawiać sobie jednak ograniczeń. Do nowoczesnych aranżacji również pasują meble w odcieniach naturalnego drewna. Dzięki temu stworzymy wystrój modny, a jednocześnie elegancki.

Meble w nowoczesnym stylu cieszą się aktualnie największą popularnością. Ich zestawienie nie wymaga specjalnych umiejętności – z łatwością znajdziemy tanie, a zarazem nowatorskie dodatki, które będą pasować do wybranej przez nas stylistyki.

Stół drewniany